logo Mayacooks.mk

Ида – 1200 ден

Пандишпан: Чоколадо, какао со мешани зачински билки (кардамом, морско оревче, каранфилче, чили, цимет)

Фил: чоколаден мус, пире од овошје

Глазура и декор: Чоколаден ганаш со дехидрирани круши во боја

Се викам Никој– 900 ден

Пандишпан: Чоколадо, какао

Фил: Чоколаден мус и мус од портокал

Глазура и декор: Мат чоколаден ганаш со шлаг

Облак Во пантaлони – 900 ден

Пандишпан: Мек сунѓерест пандишпан со еарл греј чај

Фил: Ванила крем или ванила мус, намаз од крем од црвено бобинкасто овошје или портокал

Глазура и декор: Бел шлаг со бело чоколадо

(тортите се во кружна форма, 6-8 парчиња)

Тарт – 650 ден

Ѕвездено небо – Чоколадо со портокал

ЖивотНаСело - Крем од лимон

Пита – 400 ден

Јаболко за даскалот – Јаболко, цимет

Второ полугодие - Праски и кајсии (сезонска пита)

Мафини – 420 ден

(12 парчиња)

Чоколадна Бабка – 800 ден

(плетенка 700-800 гр)

Зелник – 500 ден

(тепсија)

Макало лук – 700 ден

(тегла 500 мл)

@mjama23

13.maja@gmail.com